Słowem uporządkowania, czyli co i kiedy na blogu.

6 października 2016

Dociera do mnie coraz więcej komentarzy w zakresie oczekiwanej tematyki wpisów na blogu. Ukłony za to! Zachęcam mocno do pisania do mnie, bo dzięki temu mogę lepiej dostosować treści do Waszych oczekiwań. W odpowiedzi postanowiłem dla wspólnego komfortu uporządkować kwestie publikowanych treści i harmonogramu. A więc….

Stawiam firmę „na żywo”

Na blogu odsłaniam krok po kroku kulisy tworzenia startupu zupełnie od podstaw, przy minimalnym budżecie, bez zewnętrznego finansowania. I tak zostaje. Komentuję na bieżąco wydarzenia z mojego podwórka, ale nie mogę tego robić na zbyt często z wielu powodów. A koronnym jest fakt, że nie jest wykonalne realizowanie dwóch rzeczy w tym samym czasie, tj.: prowadzenia nowej firmy i pisania o tym. Dlatego musimy się umówić na odpowiednią systematykę tekstów i do takiej chcę się niniejszym zobowiązać. Kategoria I – na żywo.

I dzielę się wiedzą

Poziom wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu firm jest bardzo zróżnicowany wśród czytelników. Są wśród Was profesjonaliści, ale również osoby z małym doświadczeniem. I to dla tej drugiej grupy chcę publikować materiały o charakterze poradnikowym, zawierającym informacje niezbędne do tego, żeby radzić sobie na rynku. Tematy zupełnie różne: PR, marketing, finansowanie, HR, zarządzanie, ale również motywacja, psychologia, emocje. Jesteś PRO? Omijaj te wpisy. Uczysz się? Ucz się ze mną. Kategoria II – porady.

Przy okazji jestem człowiekiem

Modne: work-life-balance. Jak to zrobić, żeby w tym wszystkim nie zwariować? Równowaga, higiena psychiczna, integracja wewnętrzna są potrzebne, żeby biznes szedł do przodu. Inaczej, prędzej czy później, dopadną Cię wypalenie i depresja. A musisz mieć power i entuzjazm, żeby przenosić skały. O tym chcę pisać, bo to ważny element recepty na sukces. Podejście do życia, sposób myślenia to Kategoria III – lifestyle.

Harmonogram na blogu

Spodziewajcie się wpisów w każdy wtorek i piątek.

na blogu

Na początku tygodnia będę się zajmował kategorią I – czyli faktami dotyczącymi startupu i bloga, który też przecież jest startupem. Tutaj więcej faktów, czasem statystyk i liczb.

W piątki będę publikował wpisy bliższe wskazanym wyżej kategoriom II i III. Więcej porad o charakterze ogólnym, dobre praktyki, doświadczenia, filozofia prowadzenia biznesu i szukania harmonii w życiu.

Nie wykluczamy, rzecz jasna, wpisów poza harmonogramem. Zależnie od dynamiki.

Wszystkich zainteresowanych byciem na bieżąco zapraszam dodatkowo do zapisania się na newsletter. Już niebawem uruchomię cykliczne jego wysyłanie.

Tymczasem.