Nasz pomysł na marketing, czyli opowiemy prawdziwą historię.

3 stycznia 2017

Można korzystać z usług agencji marketingowej, domów mediowych czy innych „tworów” z rynku reklamy. Można organizować serie spotkań, budować rozległe strategie działania, konsultować temat do kości. A na koniec z dumą napisać na korporacyjnej stronie o setkach filiżanek kawy wypitych nad dyskusyjnym stołem. Można też być startupem i po prostu opowiedzieć swoją historię. Taki właśnie mamy pomysł na marketing.

Prawda sprzedaje, czyli nasz pomysł na marketing

Nie musisz długo szukać. Nie trzeba więcej główkować. Masz historię? To ją opowiedz. Cała filozofia.

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz sprzedać swój produkt. Chcesz, żeby o nim mówiono, żeby z niego korzystano. Ale takich jak Ty mogą być dziesiątki, setki, a może i więcej. Wszyscy walczą o tego samego klienta. Ale nie każdy zdecyduje się mówić prawdę. A to silna broń i szansa dla Ciebie.

Taką ścieżką podążam od połowy ubiegłego roku. Zwyczajnie opowiadam o tym jak buduję startup. Najpierw o samej decyzji rozpoczęcia nowej krucjaty. Potem o słabostkach i pierwszych zwątpieniach. O planie na pozyskanie finansowania w fazie zalążkowej i porażce z tym związanej. I o wszystkich innych rzeczach, które wydarzyły się przez ponad pół roku.

Sprzedaję prawdziwą historię i to dzięki temu, że większość w nią wierzy udaje mi się zdobywać kolejne bazy. Proste. Dokładnie tak zadziałamy w marketingu iniJOB.

Prace nad iniJOB trwają wakacji 2016 roku. Na dzień publikacji tego jeszcze szlifujemy serwis. Zapisz się już dziś – poinformujemy Cię o starcie!

Kto opowiada?

Jesteśmy tutaj. Wszyscy twórcy iniJOB. Zaczęło się ode mnie i od mojej żony. Ale teraz jest już nas więcej. Wszyscy żyjemy misją iniJOB. Realnie chcemy zmienić reguły gry na rynku pracy. I będziemy tę rozgrywkę wytrwale relacjonować.

spotkanie-z-runaways1

Ta zapisana kartka na środku to nasz plan na marketing 🙂 Postaramy się, żeby na kolejnych fotkach zmieścić cały zespół iniJOB 🙂

Mamy różne doświadczenia. Byliśmy pracownikami i wciąż nimi jesteśmy. Byliśmy szefami i odkrywamy się jako szefowie na nowo. Jesteśmy wreszcie przedsiębiorcami. Dobrze rozumiemy problemy na linii Pracownik – Pracodawca. Chcemy pomagać w ich rozwiązywaniu.

Do kogo mówimy?

Szukamy dotarcia do każdego pojedynczego pracownika małej, średniej ale i dużej firmy w Polsce. W szczególności walczymy o zainteresowanie wszystkich zatrudnionych przez korporacje. Mierzymy w grupę ponad 1,5 mln osób pracujących i korzystających z internetu. Na celowniku jest wszystkie 70 000 firm zinformatyzowanych i zatrudniających 10 osób lub więcej. Spora audiencja.

Co mówimy?

Będziemy przekonywać wspierając przekaz prawdziwymi przykładami, jak dzięki iniJOB można zmienić bieżące miejsce pracy, bez konieczności zmiany pracodawcy.

Praca jest ciężka. Bywa monotonna. Narzuca. Jednak daje na chleb. I pozwala się rozwijać.

Myślisz o zmianie pracy? Olbrzymi stres i jednak niewiadoma, czy faktycznie przyjdzie lepsze. A gdyby tak zjednoczyć wysiłki i spróbować powoli, krok po kroku zmieniać reguły gry na rynku pracy? Dlaczego nie poszukać zdrowszej relacji Pracownik – Pracodawca i przestać myśleć o zmianie firmy? Zbliżyć stanowiska i poszukać kompromisowego układu? Chcemy w naszym przekazie udowadniać, że to możliwe i lepsze wyjście.

Kanały komunikacji

Życie toczy się na FaceBooku. A nasz projekt to samo życie. Dlatego nasze działania skoncentrujemy właśnie tutaj.

Za wybór działań, za ich przeprowadzenie, bieżące dostosowywanie i rozwój będzie odpowiadał nie kto inny tylko Runaways – nasz akcjonariusz (!) i jednocześnie twórca najbardziej popularnego profilu społecznościowego korpoświata – Mordor na Domaniewskiej.

Planujemy testować cały zestaw działań zmieniających naszych potencjalnych użytkowników w faktycznie korzystających z iniJOB. Odpowiednimi postami, grafiką, komiksem pokażemy, jak zmieniamy na lepsze relacje Pracownik – Pracodawca.

Liczymy, że opowiadanie prawdziwych historii zbuduje naszą wiarygodność. Taki mamy pomysł na marketing. A ostatecznie zmienimy reguły gry na rynku pracy.

Zapraszam już teraz do rejestracji na iniJOB.com.

Trzymajcie za nas!