Zainwestuj w iniJOB i zabierz się ze mną w podróż.

11 kwietnia 2017

Zapraszam na statek. Bilet do kupienia na platformie Beesfund. Dokąd płyniemy? Hmm, przez Atlantyk do Doliny Krzemowej. Cel? Zbudować konkurencyjny, innowacyjny i międzynarodowy biznes. Zainwestuj w iniJOB.com i zabierz się ze mną w podróż. Możliwe? Wszystko jest możliwe!

iniJOB.com to innowacyjna na skalę globalną platforma do budowania zadowolenia z pracy i obniżania rotacji w firmach. Naszym podstawowym założeniem jest fakt, że ludzie nie są zadowoleni z pracy. Brakuje im narzędzi do tego, aby budować satysfakcję, rozwijać się, realizować się. Frustracja ostatecznie sięga zenitu, a jedynym sposobem na jej obniżenie jest po prostu zmiana pracy. Cierpi na tym pracownik i pracodawca. A nie musi tak być. Chcemy to zmienić.

Świadomość „ja” w pracy

Dennis Bakke: Dlaczego tak wielu ludzi pracuje tak ciężko, by móc uciec do Disneylandu? Dlaczego gry wideo są bardziej popularne niż praca? […] Dlaczego tylu pracowników latami marzy i planuje swoją emeryturę?

Powód jest prosty i przygnębiający. Uczyniliśmy z zakładu pracy frustrujące i smutne miejsce, gdzie ludzie robią to, co im się każe i mają niewiele możliwości uczestnictwa w podejmowaniu decyzji czy też pełnego wykorzystywania swoich talentów. W rezultacie, w naturalny sposób ciążą w stronę zajęć, gdzie mogą przynajmniej do pewnego stopnia mieć kontrolę nad własnym życiem.

W większości organizacji na świecie, w jakich miałem okazję być, […] ciągle biura znajdują się „ponad” pracownikami, […] które bez konsultacji z nimi podejmują decyzje dramatycznie wpływające na ich życie.

Model biznesowy

Wierzymy, że pracownicy mają głęboką motywację do tego, żeby zmienić swój los w pracy na lepszy. Brakuje im jednak i świadomości, że zmiana jest bezpieczna i możliwa. iniJOB pozwala pracownikom w łatwy sposób organizować się wokół pomysłów dla nich ważnych. Przejmujemy na siebie rolę komunikatora sugestii i inicjatyw od pracowników do pracodawców. Pomagamy pracownikom w zmienianiu ich świata pracy na lepszy.

Więcej o inwestycji w iniJOB na platformie Beesfund.com

Jednocześnie świadczymy usługi na rzecz pracodawców. Efektywna komunikacja z pracownikami to pierwszy krok do tego, żeby dać podstawy do budowania zadowolenia z pracy. A w efekcie prowadzonego dialogu zwiększać efektywność pracy i zmniejszać rotację w firmie. W dobie bardzo konkurencyjnego rynku pracy i wysokich kosztów pozyskania wartościowych pracowników nasza usługa trafia w dziesiątkę w zakresie potrzeb działów HR.

jak dziala iniJOB

 

Usługa dla pracowników jest zawsze darmowa. Pracodawcy mogą również używać iniJOB bez kosztów, jednak będą mieli wtedy dostęp tylko do wycinka naszych możliwości. W przypadku, kiedy pracodawca chce korzystać z usług dodatkowych w obszarze: komunikacji, employer branding i analityka HR, poniesie opłatę abonamentową.

iniJOB zarabia na abonamentach płaconych przez pracodawców, którym zależy na wzroście efektywności pracy i spadku rotacji.

Historia iniJOB

iniJOB to mój autorski pomysł. Rodził się w głowie przez lata, kiedy zdobywałem doświadczenia jako pracownik i jako pracodawca. Po długim czasie funkcjonowania w obu rolach postanowiłem wprowadzić pomysł w życie. Jestem przekonany, że praca nie musi stanowić ciężaru. Może być źródłem satysfakcji – zasługujemy na to. Taka jest właśnie misja iniJOB. #ZróbSobieLepsząPracę

Od początku prac nad iniJOB kolejne kroki opisuję na niniejszym blogu. Możesz przeczytać, jak pokonywaliśmy jako zespół kolejne etapy rozwoju firmy. Dzisiaj nad projektem pracuje kilkadziesiąt osób. Idea jest wymagająca i musi oznaczać zaangażowanie wielu ludzi i sporego kapitału. Jednak sukcesy amerykańskich spółek działających w podobnych obszarach: GLINT, czy GlassDoor pokazują, że obrany przez nas kierunek jest słuszny.

Dlaczego Crowdfunding

Każdy projekt internetowy jest skazany na działanie w warunkach silnej konkurencji. Tak jest również w naszym przypadku. Osiągnięcie sukcesu jest bardzo trudne, choć ostatecznie przynosi sowite profity.

Moglibyśmy prowadzić nasz projekt relatywnie wolno, budując go krok po kroku, bez szukania zewnętrznego wsparcia. Finansowanie społecznościowe stawia jednak przed nami jednak ogromną szansę. Po pierwsze daje możliwość uzyskania funduszy na rozwój narzędzia iniJOB tak, aby jeszcze lepiej mogło służyć pracownikom i pracodawcom. Po drugie, daje niesamowite korzyści marketingowe. Liczymy na to, że każda nowa osoba w akcjonariacie stanie się naszym ambasadorem w swojej firmie. W ten sposób istotnie zmniejszymy koszty marketingu iniJOB i dotarcia do naszych klientów. Nie będziemy musieli wydać tych wszystkich pieniędzy na reklamę po to, żeby zaprezentować iniJOB w kolejnych firmach. Liczymy na siłę crowdfundingu i przy okazji crowdsourcingu.

Podziękowania i zaproszenie

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt za wszystkie wysiłki, które doprowadziły nas tu, gdzie jesteśmy. Z pełną świadomością tego, że to wciąż początek podróży, jednak już obfity w wiele sukcesów.

Jednocześnie zapraszam wszystkich nam przychylnych do dołączenia do projektu iniJOB. Wierzę w sukces i cieszę się z każdej kolejnej osoby, która będzie chciała nam pomóc w jego osiągnięciu i ostatecznie skorzystać na nim finansowo poprzez potencjalny wzrost wartości akcji.

Zainwestuj w iniJOB na platformie akcjainijob.pl.

*Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter reklamowy i promocyjny, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego ani memorandum informacyjnego.