Misja

Misja bloga to prezentacja NA ŻYWO jak powstaje nowa firma, tak jak jest tworzona. Zapytasz, dlaczego? Otóż, moja propozycja jest następująca.

Misja dla Ciebie. Co oferuję?

Dzięki informacjom zawartym na blogu otrzymasz unikatowy i jedyny w swoim rodzaju dostęp do praktycznych informacji o tym jak wygląda rzeczywistość startującego przedsiębiorcy. Krok po kroku, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu. Bieżące wyzwania, trudne decyzje, sukcesy i porażki. Nie znajdziesz tu suchej wiedzy właściwej dla „teoretycznych” podręczników. Będę pisał tylko i aż o tym, jak powstaje prawdziwa firma, w prawdziwej, gospodarczej, polskiej rzeczywistości, na żywo. Więcej o mnie.

Czego dowiesz się czytając bloga?

Czy warto porzucać pracę na etacie i rozpocząć własny biznes? Czy ryzyko takiego działania jest uzasadnione? A jeżeli tak, to jak się zabrać do rzeczy? Od czego zacząć? Jakie wyzwania staną przed Tobą, kiedy podejmiesz wyzwanie?

W internecie, literaturze, telewizji można znaleźć wiele tzw. success stories. Opowieści o ludziach sukcesu, którym się udało i którzy dzielą się swoimi refleksjami z perspektywy dojrzałego przedsiębiorcy. Z tym, że te historie są pisane post factum, kiedy ryzyka gospodarcze firmy są ograniczone, a nieprzewidziane wcześniej wydarzenia nabierają wartości historycznej. Niniejszy blog będzie traktował o tym, co dzieje się tu i teraz. W momencie jego startu nie wiemy, czy firma, która będzie przedmiotem opisu na niniejszym blogu przetrwa, czy będzie sukcesem czy porażką. Jest pewne jednak to, że przed czytelnikami otwieram dostęp do wielu nieprzewidzianych dzisiaj zdarzeń, z których będzie można NA ŻYWO czerpać lekcje i inspiracje. W tym sensie, lektura niniejszego bloga ma charakter zupełnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Misja dla mnie. Czego oczekuję?

Niniejszego bloga traktuję jako wsparcie marketingowe dla projektu, który tworzę. Wierzę, że dzięki relacjom, które zbuduję z czytelnikami bloga będzie mi łatwiej znaleźć rynek na usługę, którą planuję uruchomić. A będzie to usługa z jednej strony innowacyjna, a z drugiej strony służąca szeroko pojętemu dobru społecznemu. Liczę zatem, że będziesz czytać i polecać mojego bloga swoim znajomym po to, żeby z jednej strony pozyskiwać moc użytecznych informacji o życiu przedsiębiorcy, a z drugiej, że przyczynisz się do budowania popularności nowego, społecznie przyjaznego projektu.

Jak dowiedzieć się o nowym wpisie na blogu?

Najlepiej odwiedzaj bloga z możliwie dużą częstotliwością. Możesz też zostać jego fanem na FaceBook-u. Polecam również do zapisania się na newsletter bloga – będę w nim informował o moim zdaniem wartych Twojej uwagi faktach. Ponieważ będą to tylko rzeczy ważne, więc ich częstotliwość będzie odpowiednio rzadka.

Czy blog będzie przynosił dochody

Podstawowym założeniem bloga jest budowanie relacji z czytelnikami w celu zwiększenia szans na sukces gospodarczy projektu biznesowego opisywanego na stronach bloga. Sukcesowi gospodarczemu będzie służyło również każde finansowanie, które uda mi się, jako przedsiębiorcy pozyskać. Dlatego nie wykluczam, że blog będzie źródłem dodatkowego przychodu, choć nie jest to celem StartupLive.pl. Jeżeli jednak tak się stanie, to czytelnicy bloga zostaną o tym NA ŻYWO poinformowani.

Tymczasem

Już teraz wyślij link do bloga swoim znajomym!